Kokie būna vilnos audiniai?

Posted by: admin

Tagged in: Patarimai

Paltai siuvami iš natūralių, sintetinių ar maišytų audinių.  Patys geriausi natūralūs vilnos audiniai. Jie puikiai palaiko temperatūrą, bet tuo pačiu metu praleidžia orą. Šie audiniai lengvai valomi, nesiglamžo, yra lengvi, minkšti bei atrodo gražiai ir solidžiai.

Kalbėdami apie vilną, daug kas galvoja apie avių vilną (wo). Tačiau audinių gamintojai naudoja ir kitų gyvūnų vilną: lamų, ožkų, kupranugarių ir netgi angoros triušių. Šiū gyvūnų audiniai išskirtinai patogūs ir brangūs.

Skiriamos tokios vilnos rūšys:

Kašmyras (WS)

Kašmyras (CASHMERE) - minkštas apatinis Kašmyro ožkų plaukas. Šios ožkos veisiasi Tibete ir Kašmyro provincijoje, tarp Indijos ir Pakistano. Kašmyro ožkas taip pat veisia Australijoje, naujojoje elandijoje ir Škotijoje.

Kašmyro vilna - tai labai minkšta, švelni, prabangi ir brangiausia medžiaga. Jo plaukas vos 13 -19 mkm (žmogau paluko 50 mkm) storio, todėl liestį šį audinį labai malonu. Kokia spalva bebūtų dažomas kašmyro audinys, jis visada atrodo labai gražiai.

Norint gauti šią medžiagą, ožkos nekerpamos, o šukuojamos vieną kartą per metus, pavasarį. Be to iš vienos ožkos galima gauti vos 100 - 200 gramų tinkamos medžiagos, o vienam paltui reikia 1,5 - 1,8 kg kašmyrinio audinio, t.y. 15 gyvūnų. Todėl gaminių, pagamintų iš 100% kašmyro, kaina labai didelė. Kašmyras taip pat yra labai lengvas, šiltas ir nesukelia alerginių reakcijų.

Alpaka (WP)

Alpaka - gyvūnas panašus į lamą. Gyvena Peru Anduose, 4000 - 5000 metrų aukštyje, esant ekstremalioms sąlygomis (spiginanti saulė, šaltas vėjas ir dideli temperatūros pokyčiai).
Alpakos vilna brangi. Ji kerpama tik kartą metuose ir gaunami vos 3-3.5 kg vilnos.
Alpakos vilna pasižymi išskirtinėmis savybėmis:

  • Ji minkšta, lengva, vienalytė ir turi šilkinį spindesį visą dėvėjimo laiką;
  • Labai šilta ( 7 kartus šiltesnė nei avių vilna), turi puikiastermoreguliacines savybes (šaltyje šilta, o esant šiltam orui ne karšta);
  • Tvirta ( 3 kartus tvirtesnė nei avių), sunkiai veliasi ir lamdosi;
  • Atspari purvinimuisi ir nesukelia alerginių reakcijų;
  • Kitaip nei besibadanti avių vilna, alpakos audinys švelnus ir malonus lietimui;
  • Ji turi didžiausią spalvų diapazoną (22 atspalviai: nuo juodo, pilko, rudo iki balto).

Angora (WA)

Angora - tai angoros triušių pūkas.
Atsakydama į Turkijos pakeltas angoros ožkų vilnis kainas, pradėjo gaminti naujus minkštesnius ir pigesnius verpalus, pavadintus Angora. Paaiškėjo, kad tai laukinių triušių, pavadintų angoros triušiais, pūkas. Šiuo metu pramoniniu būdu auginamos penkios angoros triušių veislės: Angliška, Prancūziška, Vokiška, Gigantiška ir Satin. Jie skiriasi dydžiu ir svoriu (2,5-5,5kg), pūko plauko ilgiu, spalva, kasmet gaunamu vilnos kiekiu (0,4-1,3kg), plaukų tankiu.
Angoros vilna labai minkšta ir šilta. Tačiau ji turi ir neigiamų savybių: angoros vilna gali greitai dėvėtis, ją reikia saugoti nuo per didelės dregmės ir naudoti tik cheminį valymą. Tačiau kokybiška angoros vilna tarnaus ne vienerius metus.

Comments (1)Add Comment
0
merino vilna kaina
written by merino vilna kaina, gegužės 19, 2015
Kašmyro rūbai asmeniškai man puikiai nešiojasi, taip pat merino vilnos rūbai.

Write comment

busy